8 Medžioklinių šunų tipai
Medžioklės instinktas daugeliui šunų veislių yra įgimtas. Bėgant metams kai kurie iš jų patobulino savo medžioklės įgūdžius, o kiti išsivystė tam, kad padėtų žmonėms atlikti su tuo susijusias užduotis, išmoko specifinių įgūdžių, kurie yra labai naudingi siekiant užtikrinti, kad medžioklė būtų vykdoma sėkmingai.
Svarbu pažymėti, kad ne visi medžiokliniai šunys yra vienodi. Kai kurios veislės pasižymi savybėmis, labiau tinkamomis paukščiams ir smulkiems gyvūnams medžioti, gaudant grobį medžiotojo atsakomybe, o kitos medžioklinės veislės pasižymi labai stipriu uoslės pojūčiu ir seka grobį, nustato jo buvimo vietą ir jį sulaiko, kol medžiotojas atvyksta.
Norėdami sužinoti apie skirtingus medžioklinių šunų tipus ir pagrindines jų savybes, toliau skaitykite šį straipsnį!
Greyhounds

Greihaundai yra vieni iš šunų, kurie labiausiai padeda sėkmingai vykdyti medžioklę. Jų fizinės savybės leidžia pasiekti didelį greitį, todėl jie yra idealūs šunys gaudyti labai greitai bėgančius grobį, pavyzdžiui, kiškius.
Iš tikrųjų didžiausias greitis, kuriuo gali bėgti greihaundas, yra 72 km/val. – tai labai puikus rekordas, padedantis vykdyti medžioklės užduotis kartu su švelniu, atletišku, protingu ir ramiu charakteriu. Tarp galgotų yra įvairių veislių, pavyzdžiui, ispanų galgo ir arabų galgo.
Plėšrūs šunys

Šiai šunų grupei būdinga stambi išvaizda ir stiprus žandikaulis. Istoriškai jie buvo dresuojami gaudyti didesnius grobius, pavyzdžiui, elnius, šernus ir net meškas.
Jie pasižymi ryžtingu ir užsispyrusiu temperamentu, todėl lengvai neatsisako iššūkio pagauti grobį, kad ir koks sunkus jis būtų. Maždaug 56-65 cm ūgio ir nuo 50 iki 65 kg svorio šunys pasižymi galingu kūno sudėjimu, tinkamu medžioklei. Šiai grupei, be kita ko, priklauso Dogo Argentino ir Presa Canario.
Bloodhounds

Kraujo šunys yra šunys, turintys labai išlavintą uoslę, todėl jie yra idealūs kompanionai grobio pėdsakams sekti.
Paprastai jie labai naudingi medžiojant smulkius medžiojamuosius gyvūnus, tačiau jie taip pat geba surasti didesnį grobį, pavyzdžiui, elnius ir šernus. Tarp šunų kinkinių yra įvairių veislių, pavyzdžiui, biglis ir basetas.
«Pointer» šunys

Šie šunys, angliškai vadinami «pointers», labai veiksmingai atpažįsta grobį ir informuoja medžiotoją. Jie turi instinktą, kuris verčia juos rodyti arba rodyti snukiu vietą, kurioje yra medžiojamas gyvūnas.
Vieni iš tipiškiausių pointerių yra anglų seteris, kurio vidutinis ūgis yra 64-69 cm, prancūzų pointeris, kurio ūgis yra 47-58 cm, ir grifon korthalas, kurio ūgis svyruoja nuo 56 cm iki 61 cm.
Terjeras

Terjerai yra žinomi kaip šunys-narvai. Dėl savo nedidelio dydžio (paprastai neviršija 12 kg, o jų ūgis – 42-48 cm) jie yra labai sumanūs smulkių medžiojamųjų gyvūnų ir nedidelio grobio kompanionai.
Todėl jie yra idealus šuo smulkiems medžiojamiesiems gyvūnams medžioti tiek virš žemės, tiek po žeme. Terjerams priskiriamos įvairios veislės, pavyzdžiui, airedale terjeras ir amerikiečių pitbulterjeras.
Retriveris

Šiandien auksaspalvių retriverių veislė laikoma viena geriausių šunų veislių gelbėjimo ar pagalbiniam darbui. Jie taip pat yra puikūs šunys kompanionai, nes yra švelnios prigimties, meilūs ir protingi.
Tačiau iš pradžių jie buvo laikomi medžiokliniais šunimis, nes sugebėdavo ieškoti ir atgauti medžioklės metu sužeistus ar nušautus medžiojamuosius gyvūnus. Nuo 51 cm iki 61 cm ūgio ir nuo 25 iki 34 kg svorio šunys pasižymi nepaprasta fizine galia medžioklei. Kita retriverių veislė yra Labradoro retriveris.
Spanielis

Iš pradžių spanieliai buvo veisiami smulkiems medžiojamiesiems gyvūnams gaudyti. Šie šunys puikiai geba greitai atpažinti teritoriją ir lengvai randa nukautą grobį.
Dėl šių gebėjimų spanieliai yra viena pagrindinių medžioklinių šunų veislių. Šiai grupei priklauso bretonų spanielis ir kokerspanielis.
Vandens šunys

Vandens šunys yra labai vertinami medžiotojų, nes jie puikiai moka greitai ir vikriai judėti vandenyje ir iš vandens. Dėl šios priežasties jie yra labai geri partneriai gaudant vandens paukščius upėse ir pelkėse.
Prie šių gebėjimų reikia pridėti įgimtą šios veislės šunų medžioklės instinktą. Dėl šios priežasties jie yra vieni iš dažniausiai medžioklei naudojamų šunų. Tarp vandens šunų yra įvairių veislių, pavyzdžiui, ispanų vandens šuo ir portugalų vandens šuo.
